"Zapatrzeni w tańcu"

 

26 czerwca 2016 r. odbyło się podsumowanie projektu "Zapatrzeni w tańcu" realizowanego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna. Stowarzyszenie „Puszcza Biała – Moja Mała Ojczyzna” realizuje projekt w partnerstwie z Gminą Zatory i Zespołem Szkół im. Armii Krajowej w Pniewie Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia na Puszczy Białej.

 

Stowarzyszenie "Puszcza Biała - Moja Mała Ojczyzna" realizuje projekt ZAPATRZENI W TAŃCU. „Zapatrzeni w tańcu” to projekt zwiększający dostęp do oferty kulturalnej o wysokiej wartości edukacyjnej i artystycznej dzieciom z terenów wiejskich – członkom Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Puszczy Białej". W ramach projektu zorganizowane zostaną dwa wyjazdy edukacyjne oraz wystawiony spektakl pt. „Gaik”. Uczestnicy warsztatów wezmą udział w zajęciach w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze, oraz obejrzą taneczny spektakl edukacyjny w wykonaniu PZLPiT „Mazowsze”. Dzięki projektowi niwelowane zostaną bariery, a wzrosną kompetencje kulturowe uczestników i odbiorców projektu. Dzieci i młodzież nauczą się czerpać z lokalnych zasobów, pogłębią wiedzę o regionie oraz przyczynią się do popularyzacji jego dziedzictwa kulturowego.

W ramach projektu 8 kwietnia 2016 r. członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Puszczy Białej" zwiedzili Pałac w Karolinie, wzięli udział w warsztaty taneczno-wokalnych, obejrzeli ekspozycję kostiumów scenicznych oraz fragment koncertu PZLPiT Mazowsza. Podczas pobytu w Otrębusach mieli również okazję obejrzeć próbę Zespołu Mazowsze na scenie Matecznika.  

Podczas drugiego wyjazdu do Otrębus - 5 maja 2016 r. - uczestnicy projektu zobaczyli spektakl edukacyjny w wykonania PZLPiT "Mazowsze" (grupa baletowa) pt. "Piękna nasza Polska cała", który przybliżył bogactwo folkloru "małych ojczyzn".  

Przez cały okres realizacji projektu (od marca do czerwca 2016 r.) odbywały się próby zespołu do spektaklu muzycznego pt. "Gaik", który zostanie zaprezentowany szerszej publiczności pod koniec czerwca na scenie przy Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie.

 

Jesteś tutaj: Home Projekty "Zapatrzeni w tańcu"